Detail podujatia
NERIEŠ a the Paranoid
Dátum 8. 12. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
Po spoločnom sete na najvačšom hip hopovom festival HIP HOP ŽIJE 2018 vám prinášame toto jedinečné spojenie Nerieš a The Paranoid. Spoločný set songov oboch interprétov si môžete vychutnať aj v BRATISLAVE.

Rockeri z kapely The Paranoid sa spojili s hip-hopovou formáciou Nerieš a pripravili jedinečné spoločné vystúpenie.
Obe kapely sa po prvýkrát stretli na malom festivale v českom v mestečku Dobruška. "The Paranoid hrali pred nami a tým, že sme tam boli skôr, mali sme možnosť si pozrieť celé ich vystúpenie. A boli sme veľmi pozitívne prekvapení. Na základe toho vznikol nápad ich osloviť a napísať im," vysvetľuje vznik spolupráce Gabryell z kapely Nerieš.

"Nerieš si pozreli celú našu šou a my zasa ich. Páčila sa nám tá energia, ktorá u nich išla. Gabryell sa nám ozval počas nášho turné, či im nechceme robiť živú kapelu na Hip Hop Žije. Ich songy do rockovej verzie. My sa experimentom nebránime, takže nás to potešilo. Poslali nám set, ktorý sme si naskúšali. A potom sme si dali spoločné skúšky, kde sme to všetko dopodrobna vyladili," prezradil Patrik Sýkora, basgitarista kapely The Paranoid.

Už na skúškach obe kapely cítili, že im to spolu klape a nevylučujú aj ďalšiu spoluprácu. "Myslím si, že to bude riadny nášup. Už na prvej skúške s chalanmi sme cítili z toho neskutočnú energiu. Songy Nerieš sú dobre vystavané a majú šťavu. Keď sme sa tam primiešali my, tak to inak ani nemôže byť. Takéto spojenia sú vždy fajn a myslím si, že ľudí to baví, keď na pódiu hrá živá kapela," hovorí Roman Birkuš, gitarista The Paranoid.

Nerieš tvoria Gabryell a Matej Straka z Pezinka. Dajú sa podľa nich zladiť dva tak odlišné hudobné štýly? "Každý si počúva čo chce a ak je to kvalitné, a poslucháč isto vie odlíšiť či je niečo dobré alebo nie, tak by nemal mať problém ani s týmto žánrom. Dnes už vidíš na hip-hopových koncertoch mosh pit čo je prvok, ktorý nevznikol zrovna na rapových koncertoch," vysvetľuje Gabryell.

https://hudba.zoznam.sk/spravy/26-06-2018-the-paranoid-a-neries-spoja-dva-hudobne-zanre-na-festivale-hip-hop-zije/